Aktualizovali sme zásady ochrany osobných údajov. Tu môžete nájsť poslednú aktualizáciu. X

Predchádzanie hypoglykémii

Hypoglykémia môže byť jedným z najväčších problémov ľudí s diabetom 1. typu, a to najmä v noci, kedy sa ťažšie identifikujú nízke hodnoty glykémie. 

Hodnoty môžu klesnúť neočakávane nízko u každého s diabetom 1. typu. Jedným z hlavných cieľov liečby diabetu je bezpečne dosiahnuť cieľové hladiny HbA1c bez toho, aby sa zvýšilo riziko hypoglykémie.   

Prečítajte si skutočné príbehy ľudí s diabetom 1. typu a dozviete sa, ako si našli svoj spôsob na udržanie kontroly a zníženie rizika hypoglykémie. 

SKUTOČNÉ PRÍBEHY

Predchádzanie hypoglykémii

Marco, lepšia kontrola vďaka pumpe od roku 2011

Zo začiatku, keď som sa liečil pomocou MDI, nikdy som nevedel predpovedať, kedy mi hrozí hypoglykémia. Raz, keď som bol v meste, z ničoho nič som spadol na chodník. Dodnes si pamätám, ako sa mi ľudia vyhýbali a obchádzali ma – asi si mysleli, že som opitý. Musel som sa sám dovliecť až domov. Počul som veľa pozitívnych ohlasov na liečbu pomocou pumpy, preto som sa po dlhom období problémov s hypoglykémiou spýtal lekára, či by som to mohol skúsiť. Dnes používam inzulínovú pumpu nepretržite a už som takmer zabudol, čo je to hypoglykémia.

- MARCO