Život s pumpou

Diagnostikovaním diabetu sa život nekončí a mnohí ľudia s diabetom 1. typu si aj naďalej vychutnávajú svoje každodenné aktivity.
Jedzte, na čo máte chuť, doprajte si pohárik s priateľmi, športujte a cestujte po celom svete – to všetko je možné pri správnej regulácii hodnôt glykémie.

Prečítajte si skutočné príbehy ľudí s diabetom 1. typu a dozviete sa, ako si našli svoj spôsob na udržanie kontroly.
Zistite, ako vám pumpa môže pomôcť žiť podľa vašich predstáv a dodať vám väčšiu flexibilitu pri každodenných činnostiach. 

SKUTOČNÉ PRÍBEHY

PREHRAŤ VIDEO

Život s pumpou

George, lepšia kontrola vďaka pume od roku 2010

Mám 15 rokov a diabetes mi diagnostikovali pred 7 rokmi. Bol som z toho zmätený a vystrašený, keďže som úplne musel zmeniť štýl života. Keď som sa liečil pomocou MDI, bolo to, jedným slovom, hrozné. Nemal som žiadnu slobodu ani kontrolu nad hodnotami glykémie. Odkedy používam inzulínovú pumpu, dostal som sa od stresujúceho diabetu, kedy som nemyslel na nič iné, iba na glukózu, až k hodnote HbA1c 6,8. Je to fantastické.  S pumpou môžem byť spontánnejší, nemusím sa podrobiť rutine, môžem jesť čo chcem kedy chcem a aj športovanie je oveľa jednoduchšie. S pumpou sa nikdy necítim vylúčený, takže mi tiež zvyšuje sebavedomie.  Pumpa je veľmi pohodlná a nenápadná, keďže vyzerá ako mobilný telefón. Moja inzulínová pumpa je pre mňa všetkým. Určite ju vyskúšajte!

- GEORGE

 • Stravovanie
  Stravovanie


  Získajte viac informácií o tom, ako môže strava ovplyvňovať diabetes

 • Alkohol
  Alkohol


  Získajte viac informácií o tom, ako môže alkohol ovplyvňovať diabetes

 • Šport
  Šport


  Získajte viac informácií o tom, ako regulovať diabetes pomocou cvičenia a športu

 • Cestovanie
  Cestovanie


  Naučte sa, ako regulovať diabetes na cestách

Obsah tejto webovej lokality a všetky uvedené informácie slúžia len pre vašu informáciu a nemôžu v žiadnom prípade nahradiť odborné zdravotné poradenstvo, diagnostiku ani liečbu. Príbehy pacientov sú osobnými skúsenosťami špecifickými pre konkrétneho pacienta. Reakcie na liečbu sa môžu u jednotlivých pacientov líšiť. Informácie o diagnóze a liečbe vždy prekonzultujte so svojím lekárom a uistite sa, že im rozumiete a dôsledne ich dodržiavate. Spoločnosť Medtronic odmieta zodpovednosť za prípadné ujmy alebo škody priamo alebo nepriamo spôsobené alebo údajne spôsobené informáciami uvedenými na tejto webovej lokalite. Zoznamy indikácií, kontraindikácií, predbežných opatrení, výstrah a možných nežiaducich účinkov nájdete v návode na použitie produktu.

© 2016 Medtronic International Trading Sarl™. Všetky práva vyhradené. Žiadna časť tejto webovej lokality sa nesmie reprodukovať ani používať v žiadnej forme a žiadnym spôsobom bez súhlasu spoločnosti Medtronic International Trading Sarl.

MiniMed, Bolus Wizard, SMARTGUARD, Guardian, Enlite a CareLink sú ochrannými známkami spoločnosti Medtronic, Inc. a jej dcérskych spoločností. Inc. CONTOUR je ochranná známka spoločnosti Bayer Healthcare LLC.