Novodiagnostikovaní pacienti

Diagnostikovanie diabetu

Neprehliadnite Liečba diabetu začína porozumením toho, čo vaše telo potrebuje

Mnohí ľudia si po diagnostikovaní diabetu 1. typu prirodzene kladú otázku, ako to ovplyvní ich život, teraz aj v budúcnosti. Dôležitou súčasťou regulácie hodnôt glykémie je pochopenie, čo je diabetes a aký vplyv majú na tieto hodnoty činnosti ako stravovanie, cvičenie, choroba alebo každodenný život.  

Jedlo sa po požití rozkladá na glukózu, ktorú telo potrebuje, aby malo dostatok energie na celodennú aktivitu. Naše telo zároveň potrebuje inzulín, ktorý sa bežne tvorí v pankrease, a pomáha prenášať glukózu z krvi do buniek.

Keď pankreas neprodukuje inzulín, glukóza zostáva v krvi a bunky nezískavajú žiadnu energiu. Vysoké hodnoty glykémie však spôsobujú ešte akútnejšie fyzické prejavy a syndrómy diabetu. Pri liečbe diabetu je dôležité zvážiť viacero faktorov vrátane monitorovania hodnôt glykémie, príjmu sacharidov, fyzických aktivít a potrebných dávok inzulínu, ktoré sú dôležité na získanie kontroly nad hodnotami glykémie a zníženie rizika komplikácií.

Ak pochopíte, čo vaše telo potrebuje, a naučíte sa udržiavať hodnoty glykémie v odporúčanom rozsahu, môžete diabetes dostať pod kontrolu.

Mnohí ľudia sa po tom, ako im bol diagnostikovaný diabetes 1. typu, vrátili k šťastnému a zdravému životnému štýlu a môžu sa venovať normálnym činnostiam. Ak sa naučíte kontrolovať hodnoty glykémie, môžete si aj naďalej naplno vychutnávať činnosti, ako sú jedenie v reštauráciách, predĺžený spánok cez víkend, športovanie a cestovanie na výlety a dovolenky.

Keď mi diagnostikovali diabetes, mala som problém prinútiť sa kontrolovať svoje hodnoty glykémie a nebrala som toto ochorenie vážne.

- DOMINIKA

Obsah tejto webovej lokality a všetky uvedené informácie slúžia len pre vašu informáciu a nemôžu v žiadnom prípade nahradiť odborné zdravotné poradenstvo, diagnostiku ani liečbu. Príbehy pacientov sú osobnými skúsenosťami špecifickými pre konkrétneho pacienta. Reakcie na liečbu sa môžu u jednotlivých pacientov líšiť. Informácie o diagnóze a liečbe vždy prekonzultujte so svojím lekárom a uistite sa, že im rozumiete a dôsledne ich dodržiavate. Spoločnosť Medtronic odmieta zodpovednosť za prípadné ujmy alebo škody priamo alebo nepriamo spôsobené alebo údajne spôsobené informáciami uvedenými na tejto webovej lokalite. Zoznamy indikácií, kontraindikácií, predbežných opatrení, výstrah a možných nežiaducich účinkov nájdete v návode na použitie produktu.

© 2016 Medtronic International Trading Sarl™. Všetky práva vyhradené. Žiadna časť tejto webovej lokality sa nesmie reprodukovať ani používať v žiadnej forme a žiadnym spôsobom bez súhlasu spoločnosti Medtronic International Trading Sarl.

MiniMed, Bolus Wizard, SMARTGUARD, Guardian, Enlite a CareLink sú ochrannými známkami spoločnosti Medtronic, Inc. a jej dcérskych spoločností. Inc. CONTOUR je ochranná známka spoločnosti Bayer Healthcare LLC.