Vitajte na Môj MiniMed Care Blog, nájdete tu informácie ohľadom diabetu a tiež príbehy a skúsenosti iných ľudí s diabetom. Kliknite pre navigáciu na jednotlivé témy: Diabetes tipy & triky, Životný štýl, Produkty a Jedlo & Nápoje.

Čo takto dať si cukrík pri všetkých nečakaných poklesoch cukru?

Dnes s vami zdieľame ďalší blog od Katie Janowiak, ktorá pracuje pre Medtronic Foundation – filantropické rameno našej spoločnosti. Tentoraz nás Katie zavedie späť do čias svojich vysokoškolských štúdií na univerzite Michigan State University a humorným spôsobom nám ukáže dôležitosť predvídania a...
Čítať ďalej

Button Error/ Unresponsive Keypad (Chyba tlačidla/nereagujúca klávesnica)

Náš prieskum ukazuje, že hlásenia Chyba tlačidla/Nereagujúca klávesnica (Button Error/ Unresponsive Keypad) patria medzi najčastejšie problémy, ktoré môžu mať používatelia so svojou inzulínovou pumpou.
Čítať ďalej

Čo chcem, aby moja dcéra vedela o cukrovke

Mojej dcére. Cukrovka je zložité ochorenie. Treba toho veľa vedieť. Aký je rozsah glykémie? Čo je to bolus, bazál, HbA1c? A čo inzulínové pumpy? Orientovať sa v tom všetkom býva niekedy ťažké. Jedna vec je však ešte ťažšia ako počítanie sacharidov. Je ňou to, ako vysvetliť cukrovku Tebe, mojej...
Čítať ďalej

Treba na to dvoch: Ako naučiť Vašich blízkych, ako Vám môžu pomôcť pri diabete

Jednou z najťažších vecí pre každého človeka s diabetom, je dovoliť, aby Vás druhí milovali. Samozrejme, nie je to ich choroba, prečo by sa teda mali vôbec starať do našej cukrovky? Keď nás však niekto miluje, znamená to, že si robí o nás starosti, rovnako, ako my si robíme starosti o nich.
Čítať ďalej

Každodenný život s cukrovkou: Keď je každé číslo ako známka v škole

Nemôžeme si pomôcť. S každým meraním glykémie sa nevyhnutne dostaví pocit, že toto číslo určuje našu hodnotu. Dáva nám najavo, že sme v tom nepatrnom okamihu dňa boli skvelí alebo naopak, že sme zlyhali na celej čiare.
Čítať ďalej

Frekvencia výmeny infúznych súprav a zásobníkov MiniMed: Odporúčania a rady

Podľa klinických dôkazov je ideálne vymieňať infúzne súpravy a zásobníky každé 2 až 3 dni. Niekedy môže byť ťažké spomenúť si, že treba súpravu vymeniť. Prečítajte si tento článok od Mel. Podelí sa v ňom s vami o užitočné rady, ktoré jej osobne pomáhajú.   
Čítať ďalej

Vyhorení z diabetu: Prečo je to úplne normálny jav a ako mu predchádzať

Nasleduje vás všade. Je s vami, keď sa ráno zobudíte. Keď si robíte raňajky. Keď idete do práce. Keď robíte v práci prezentáciu. Keď idete do fit centra. Keď sa snažíte dobre si zacvičiť. Je s vami, keď večeriate, keď idete spať, a dokonca vás v noci zobúdza, keď chce, aby ste ho nakŕmili alebo mu...
Čítať ďalej

Jarné upratovanie: Inzulínová pumpa a CGM

Jar je konečne tu! Mnohí z nás sa pustili do jarného upratovania. My si však myslíme, že jarné upratovanie by mohlo byť aj dobrou príležitosťou zistiť, ako správne  čistiť inzulínovú pumpu a zariadenia pre kontinuálne monitorovanie glukózy - CGM.   
Čítať ďalej

Stránky

Obsah tejto webovej lokality a všetky uvedené informácie slúžia len pre vašu informáciu a nemôžu v žiadnom prípade nahradiť odborné zdravotné poradenstvo, diagnostiku ani liečbu. Príbehy pacientov sú osobnými skúsenosťami špecifickými pre konkrétneho pacienta. Reakcie na liečbu sa môžu u jednotlivých pacientov líšiť. Informácie o diagnóze a liečbe vždy prekonzultujte so svojím lekárom a uistite sa, že im rozumiete a dôsledne ich dodržiavate. Spoločnosť Medtronic odmieta zodpovednosť za prípadné ujmy alebo škody priamo alebo nepriamo spôsobené alebo údajne spôsobené informáciami uvedenými na tejto webovej lokalite. Zoznamy indikácií, kontraindikácií, predbežných opatrení, výstrah a možných nežiaducich účinkov nájdete v návode na použitie produktu.

© 2016 Medtronic International Trading Sarl™. Všetky práva vyhradené. Žiadna časť tejto webovej lokality sa nesmie reprodukovať ani používať v žiadnej forme a žiadnym spôsobom bez súhlasu spoločnosti Medtronic International Trading Sarl.

MiniMed, Bolus Wizard, SMARTGUARD, Guardian, Enlite a CareLink sú ochrannými známkami spoločnosti Medtronic, Inc. a jej dcérskych spoločností. Inc. CONTOUR je ochranná známka spoločnosti Bayer Healthcare LLC.