Aktualizovali sme zásady ochrany osobných údajov. Tu môžete nájsť poslednú aktualizáciu. X

Vitajte na Môj MiniMed Care Blog, nájdete tu informácie ohľadom diabetu a tiež príbehy a skúsenosti iných ľudí s diabetom. Kliknite pre navigáciu na jednotlivé témy: Diabetes tipy & triky, Životný štýl, Produkty a Jedlo & Nápoje.

TIPY PRE LETNÉ OBDOBIE: ZÍSKAJTE ČO NAJVIAC

S príchodom leta dostávame veľké množstvo otázok, ako by ste mali čo najlepšie používať svoju infúznu súpravu a kam zaviesť glukózový senzor. Je to rušné obdobie roka, zvyčajne s množstvom vody, potu a dokonca aj piesku. Máme pre vás skvelé tipy, ktoré vám pomôžu lepšie sa pripraviť na leto!    
Čítať ďalej

STAROSTLIVOSŤ O CHODIDLÁ PRI CUKROVKE

Keď máte cukrovku, je dôležité, aby ste sa dobre starali o svoje chodidlá. Ste totiž náchylnejší na problémy s chodidlami, pretože cukrovka môže poškodiť vaše nervy a znížiť prítok krvi do chodidiel. Certifikovaná odborníčka na starostlivosť o chodidlá pri cukrovke a klinická manažérka spoločnosti...
Čítať ďalej

9 RÁD, AKO ČO NAJLEPŠIE VYUŽIŤ NÁVŠTEVU U LEKÁRA

Niekedy sa mi zakrúti hlava zo všetkého, čo musím každý deň zvládnuť. Niektoré veci súvisia s bežným životom, často však majú do činenia s cukrovkou. Mám na pleciach toľko vecí, ktoré súvisia s každodennou starostlivosťou...  
Čítať ďalej

Čo takto dať si cukrík pri všetkých nečakaných poklesoch cukru?

Dnes s vami zdieľame ďalší blog od Katie Janowiak, ktorá pracuje pre Medtronic Foundation – filantropické rameno našej spoločnosti. Tentoraz nás Katie zavedie späť do čias svojich vysokoškolských štúdií na univerzite Michigan State University a humorným spôsobom nám ukáže dôležitosť predvídania a...
Čítať ďalej

Button Error/ Unresponsive Keypad (Chyba tlačidla/nereagujúca klávesnica)

Náš prieskum ukazuje, že hlásenia Chyba tlačidla/Nereagujúca klávesnica (Button Error/ Unresponsive Keypad) patria medzi najčastejšie problémy, ktoré môžu mať používatelia so svojou inzulínovou pumpou.
Čítať ďalej

Čo chcem, aby moja dcéra vedela o cukrovke

Mojej dcére. Cukrovka je zložité ochorenie. Treba toho veľa vedieť. Aký je rozsah glykémie? Čo je to bolus, bazál, HbA1c? A čo inzulínové pumpy? Orientovať sa v tom všetkom býva niekedy ťažké. Jedna vec je však ešte ťažšia ako počítanie sacharidov. Je ňou to, ako vysvetliť cukrovku Tebe, mojej...
Čítať ďalej

Treba na to dvoch: Ako naučiť Vašich blízkych, ako Vám môžu pomôcť pri diabete

Jednou z najťažších vecí pre každého človeka s diabetom, je dovoliť, aby Vás druhí milovali. Samozrejme, nie je to ich choroba, prečo by sa teda mali vôbec starať do našej cukrovky? Keď nás však niekto miluje, znamená to, že si robí o nás starosti, rovnako, ako my si robíme starosti o nich.
Čítať ďalej

Každodenný život s cukrovkou: Keď je každé číslo ako známka v škole

Nemôžeme si pomôcť. S každým meraním glykémie sa nevyhnutne dostaví pocit, že toto číslo určuje našu hodnotu. Dáva nám najavo, že sme v tom nepatrnom okamihu dňa boli skvelí alebo naopak, že sme zlyhali na celej čiare.
Čítať ďalej

Stránky

Obsah tejto webovej lokality a všetky uvedené informácie slúžia len pre vašu informáciu a nemôžu v žiadnom prípade nahradiť odborné zdravotné poradenstvo, diagnostiku ani liečbu. Príbehy pacientov sú osobnými skúsenosťami špecifickými pre konkrétneho pacienta. Reakcie na liečbu sa môžu u jednotlivých pacientov líšiť. Informácie o diagnóze a liečbe vždy prekonzultujte so svojím lekárom a uistite sa, že im rozumiete a dôsledne ich dodržiavate. Spoločnosť Medtronic odmieta zodpovednosť za prípadné ujmy alebo škody priamo alebo nepriamo spôsobené alebo údajne spôsobené informáciami uvedenými na tejto webovej lokalite. Zoznamy indikácií, kontraindikácií, predbežných opatrení, výstrah a možných nežiaducich účinkov nájdete v návode na použitie produktu.

© 2016 Medtronic International Trading Sarl™. Všetky práva vyhradené. Žiadna časť tejto webovej lokality sa nesmie reprodukovať ani používať v žiadnej forme a žiadnym spôsobom bez súhlasu spoločnosti Medtronic International Trading Sarl.

MiniMed, Bolus Wizard, SMARTGUARD, Guardian, Enlite a CareLink sú ochrannými známkami spoločnosti Medtronic, Inc. a jej dcérskych spoločností. Inc. CONTOUR je ochranná známka spoločnosti Bayer Healthcare LLC.