Moje dieťa má diabetes

Lenny vysvetľuje deťom, čo je to diabetes

Neprehliadnite Krátke video, v ktorom lev Lenny vysvetľuje deťom, čo je diabetes

Lev Lenny, veľvyslanec pre diabetes spoločnosti MedtronicLev Lenny je veľvyslanec pre vzdelávanie detí s diabetom a hostiteľ šampionátu Junior Cup Diabetes.

Lenny je lev, ktorý nemá problém rozprávať o diabete. Dokáže opísať, čo je to diabetes, prečo ho ľudia majú, ako sa cítia deti, ktorým je diagnostikovaný, a aké je to s týmto ochorením žiť.

Lenny to s deťmi naozaj vie.

Pozrite a vypočujte si Lennyho:

 

Ahoj, ja som lev Lenny a keď som bol malý, diagnostikovali mi diabetes. Teraz používam inzulínovú pumpu. Keď mi diabetes diagnostikovali, nevedel som o ňom nič. Ale čím viac som sa o diabete naučil, tým lepšie som bol schopný žiť svoj život práve tak, ako ostatné deti. Nezáleží na tom, či si dieťa alebo tínedžer, môžem ti pomôcť dozvedieť sa viac o diabete, o tom, ako sa s ním dá žiť a ako sa o diabete môžeš rozprávať s inými ľuďmi. To, že máš diabetes, neznamená, že nemôžeš robiť všetko tak, ako každé iné dieťa. Naopak, budeš oveľa šťastnejší, keď budeš robiť všetky tie zábavné veci, ktoré ako dieťa robiť máš. Nedovolím, aby ma diabetes obmedzoval.

- LEV LENNY

Nezabudni, že počítanie sacharidov v jedle je veľmi dôležité na to, aby sme boli zdraví a aktívni, a u detí s diabetom 1. typu to platí dvojnásobne. Si majstrom v počítaní sacharidov? Tu, si môžeš zahrať hru Porovnaj sacharidy, ktorá ti pomôže naučiť sa to alebo sa ešte zlepšiť. 

A ak si mojím skutočným fanúšikom, popros zdravotníkov na diabetologickom oddelení nemocnice o špeciálny nálepku na inzulínovú pumpu s Lennym  alebo plyšového Lennyho, ktorý bude strážiť tvoju pumpu, kým budeš spať.

Lennyho video

Obsah tejto webovej lokality a všetky uvedené informácie slúžia len pre vašu informáciu a nemôžu v žiadnom prípade nahradiť odborné zdravotné poradenstvo, diagnostiku ani liečbu. Príbehy pacientov sú osobnými skúsenosťami špecifickými pre konkrétneho pacienta. Reakcie na liečbu sa môžu u jednotlivých pacientov líšiť. Informácie o diagnóze a liečbe vždy prekonzultujte so svojím lekárom a uistite sa, že im rozumiete a dôsledne ich dodržiavate. Spoločnosť Medtronic odmieta zodpovednosť za prípadné ujmy alebo škody priamo alebo nepriamo spôsobené alebo údajne spôsobené informáciami uvedenými na tejto webovej lokalite. Zoznamy indikácií, kontraindikácií, predbežných opatrení, výstrah a možných nežiaducich účinkov nájdete v návode na použitie produktu.

© 2016 Medtronic International Trading Sarl™. Všetky práva vyhradené. Žiadna časť tejto webovej lokality sa nesmie reprodukovať ani používať v žiadnej forme a žiadnym spôsobom bez súhlasu spoločnosti Medtronic International Trading Sarl.

MiniMed, Bolus Wizard, SMARTGUARD, Guardian, Enlite a CareLink sú ochrannými známkami spoločnosti Medtronic, Inc. a jej dcérskych spoločností. Inc. CONTOUR je ochranná známka spoločnosti Bayer Healthcare LLC.